Jawy v Litomyšli

 

Vzpomínková jízda Elišky a Čeňka Junkovi, Litomyšl 10.-12.8.2018

Členové klubu majitelů automobilů Jawa se dohodli s kolegou Petrem Lorencem, spolupořadatelem výše uvedeného podniku, na společné účasti na tomto podniku. Nelitovali. Díky péči organizátorů měl klub velmi důstojné stanoviště pro vystavení našich strojů, také možnost společného startu do jízdy – závodu seriálu výběrových akcí Poháru Federace.

Skalní „držáci“, jmenovitě pánové : Lorenc /Jawa kabrio Sodomka/, Vízek Ctirad/kabrio + kabrio Sodomka/, Balcar Jan /limuzína/, Nečesánek  Ivan /limuzína/, Balcar Jaroslav /  jehož krásná  Jawa Sodomka je exponátem    Musea českého    karosářství  ve  Vysokém  Mýtě/,   v čele s presidentem klubu Ing. Jaroslavem Antonim /roadster/, dorazili se svými spolujezdci, aby hájili čest značky a klubu. Přijel i kolega s Jawou 700. Ti nejsrdnatější přijeli po vlastní ose. Opět je třeba smeknout před Ctiradem  Vízkem který to měl nejdál, v řádech stovek kilometrů, navíc nasadil i druhý automobil s posádkou. Pravda je, že s okouzlující paní Kateřinou , to se mu to pane jezdí. Nezbývá než gratulovat a poděkovat všem, kteří se zúčastnili.

Celá akce Veterán klubu Litomyšl byla velmi povedená. Ve všech směrech. Počínaje pozvánkami, elektronickou komunikací a registrací, zajištěním zázemí, ubytování, vytyčením a zajištěním trati etap, náplní jednotlivých dní a večerů… Je toho mnoho, co pochválit.

Prostředí Litomyšlského zámku, Litomyšl sama, Vysoké Mýto, Potštejn. Tyto kulisy pro veteránskou akci jsou jedinečné.

A stejně tak i účast čestných hostů – ing. Vladimíra Junka syna Elišky Junkové a starosty Litomyšle Radomila Kašpara.

Myslím, že všichni, kteří jsme se účastnili této akce, jsme odjížděli spokojeni.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *