Vzpomínka na Automobilové klenoty 2018

hostivat3hostivar1AUTOMOBILOVÉ KLENOTY 2018

Poslední srpnovou sobotu krásné prostředí golfových jamek v Praze Hostivaři ozdobila nejkrásnější prvorepubliková historická vozidla a motocykly. Duchovním otcem byl Ing. Jiří Martinka, člen našeho Auto Jawa klubu a prezident Golf Clubu Hostivař. První ročník výstavy Automobilové klenoty byl tematicky zaměřený výhradně na vozidla z dob prvního československého státu.

A právě s ohledem na sté výroční první republiky byla celá výstava především o české automobilové výrobě a ukázala návštěvníkům, jaké krásné stroje se na našem území vyráběly. Samostatné expozice byly věnovány českým značkám Aero, Jawa, Laurin & Klement, Praga, Tatra, Škoda, Walter, Wikov a Zbrojovka. Další prostor byl věnován motocyklům a samozřejmě zahraničním strojům. Tímto způsobem vzniknul unikátní prvorepublikový autosalon pod otevřeným nebem, který divákům na jednom místě předvedl, jaké klenoty brázdily naše silnice v dobách prezidenta T. G. Masaryka.

Do celé akce byli zapojeni také diváci, protože to byli právě oni, kteří vybírali svými hlasy ta nejhezčí vozidla. V rámci programu bylo připraveno také několik dobových módních přehlídek, swingová hudba, výstava obrazů s motoristickou tématikou, zajímavé přednášky a doprovodný program pro děti. Nechyběla samozřejmě ani možnost vyzkoušet si golf. Občerstvení formou pikniku na krásně střiženém golfovém trávníku bude pak už jen symbolickou třešničkou na dortu.

Akce se zúčastnili čtyři jezdci našeho klubu se svými se svými stroji Jawa: Jirka Černý, Jirka Růžička, Honza Balcar a Jirka Martinka. Značka Jawa byla nadmíru úspěšná – cenu absolutního vítěze celé výstavy si odnesl překrásný roadster Jawa Minor Jirky Černého!

Podívejte se na videoreportáž, jak to na Automobilových klenotech vypadalo: https://www.facebook.com/automobiloveklenoty/videos/691585904572287/

VÍTĚZNÉ EXPONÁTY 2018

HLAVNÍ OCENĚNÍ:

Absolutní vítěz: Jawa Minor (1938)

Cena ředitele výstavy: Tatra 87 (1938/45)

AUTOMOBILOVÉ KLENOTY 2018 V ČÍSLECH:

► 61 exponátů

► 2 tisíce návštěvníků

► 12 vyhlašovaných kategorií

► 28 oficiálních partnerů

VÍTĚZOVÉ JEDNOTLIVÝCH KATEGORIÍ:

Aero: Aero 30 (1937)

Jawa: Jawa Minor (1938)

Praga: Praga Mignon (1916)

Škoda/ Laurin & Klement: L&K 110 (1925)

Tatra: Tatra 57A Bohemia (1936)

Walter: Walter P4 (1926)

Wikov: Wikov 28 (1930)

Zbrojovka: Zbrojovka 18 (1926)

Evropské automobily: MG TA (1938)

Mimoevr. automobily: Lincoln L 28 (1928)

Motocykly: ČZ 98 sidecar (1932)

Příští ročník Automobilových klenotů se koná v sobotu 22. června 2019.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *